(1) A nemzet származása
Az őskor idején az ősi koreai népek rendkívül elszórtan éltek egészen a Koreai-félszigettől kezdve Mandzsúrián át még a Bohai-öbölben is. A Kőkorban éltek ezeken a területeken az emberek, azonban csak csekély hatásuk volt a koreai nemzet megalapításában. A koreai nemzet megalakulása valószínűleg az Újkőkorszaktól a Bronz korig tartott.
Etnológiailag a koreai emberek a mongoloid családba és az altáji nyelvcsaládba tartoznak. A Yemaek és a Han törzsek, akiket feljegyeztek a korai Kínában, alakították a nemzet fő etnikai hátterét, azzal, hogy kialakították a Bronz kultúrát.
(2) Őskőkori és Újkőkori kultúrák
A Őskőkori kultúra Koreában 600 ezer éve kezdődött. A leghíresebb emlékek, amik napvilágra kerültek Sokjang-nin, Konju megyében; Kulpho-riban Unggi megyében és Chongok-ni Yonch’on megyében. Az őskőkori emberek barlangokban éltek. Csontokat és szarvakat használtak, hogy vadállatokat és halakat fogjanak el és ezzel szurkodták le gyümölcsöket a fákról így jutva élelemhez.
Az Újkőkori kultúra 8 ezer éve kezdődött. Az ereklyéket ebből a korból főleg tengerpartokon és vízgyűjtő területeken találtak. Az újkőkori emberek kő eszközöket és fésű-alakú figurákkal díszített cserépedényeket használtak. A korai időkben halat és vadakat fogtak, de később elkezdtek földműveléssel is foglalkozni. Törzsekbe gyűltek össze, és törzsi társadalmakat alapítottak.
(3) Bronz kor és a társadalmi változások
Körülbelül az i.e. 10. században az emberek ábra nélküli cserépedényeket használtak. Így innen számítjuk a Bronzkultúra kezdetét. Ez a kultúra a Mandzsúria béli Liaoning körül és a Koreai-félsziget északnyugati területein kezdett kialakulni, valamint később fokozatosan terjedt tovább az országban.
A Bronzkorszak elején az északi Bronzkultúra egyfajta bronzkardot készített, mely Pip’a-ként ismert. Azonban a Pip’a típusú bronz kard végül egy karcsú bronzkarddá alakult át, valamint ekkor a bronzedényeket is elkezdtek készíteni Koreában. Így kialakult egy különleges Bronzkultúra.
Az emberek a Bronzkorban dombos területeken éltek, és elsősorban földműveléssel, valamint rizstermesztéssel foglalkoztak. Elkezdtek dolmeneket és kő-koporsós sírokat építeni. Abban az időben, a pátriárkák előre léptek, és uralkodókká váltak, így megalapítva a korai törzsi államokat a patriarchális társadalomban.
(Remélem jól fogalmaztam és értettetek mindent...kicsit értelmetlenül volt itt-ott megfogalmazva angolul:S)
|